SI-B8V071280LD
Samsung Semiconductor
SI-B8V071280LD
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI-B8V071280LD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SI-B8V071280LD
Manufacturer Samsung Semiconductor
Description LED SLIM 3000K 1080LM FRONT WIRE
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 201 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs224 pcs
448 pcs672 pcs1120 pcs
Data sheet
Wavelength:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35.2V
Viewing Angle:115°
Type:LED Module
Temperature - Test:50°C
Size / Dimension:280.00mm L x 24.00mm W
Series:LT-S282N
Packaging:Tray
Other Names:1510-1387
SI-B8V071280LD-ND
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lumens/Watt @ Current - Test:153 lm/W
Height:5.80mm
Flux @ Current/Temperature - Test:1080 lm (Typ)
Features:With Connector
Current - Test:200mA
Current - Max:360mA