SI-B8R161560WW
Samsung Semiconductor
SI-B8R161560WW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI-B8R161560WW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SI-B8R161560WW
Manufacturer Samsung Semiconductor
Description LED MOD LTH564A COOL WHITE STRIP
Wavelength:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):23.2V
Viewing Angle:115°
Type:LED Module
Temperature - Test:45°C
Size / Dimension:560.00mm L x 40.00mm W
Series:LT-H564A
Packaging:Tray
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lumens/Watt @ Current - Test:143 lm/W
Height:5.60mm
Flux @ Current/Temperature - Test:2320 lm (Typ)
Features:With Connector
Current - Test:700mA
Current - Max:1.2A