SI-B8R08228001
Samsung Semiconductor
SI-B8R08228001
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI-B8R08228001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SI-B8R08228001
Manufacturer Samsung Semiconductor
Description LED MOD 5000K 1190LM 80CRI
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Wavelength:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):12.1V
Viewing Angle:115°
Type:LED Module
Temperature - Test:45°C
Size / Dimension:280.00mm L x 40.00mm W
Series:LT-E284A
Packaging:Tray
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lumens/Watt @ Current - Test:141 lm/W
Light Emitting Surface (LES):-
Lens Type:Flat
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:5.60mm
Flux @ Current/Temperature - Test:1190 lm (Typ)
Features:With Connector
Current - Test:700mA
Current - Max:750mA