SI-B8R061280WW
Samsung Semiconductor
SI-B8R061280WW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI-B8R061280WW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SI-B8R061280WW
Manufacturer Samsung Semiconductor
Description LED 5000K 80CRI LM561B
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Wavelength:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):18.7V
Viewing Angle:115°
Type:LED Module
Temperature - Test:50°C
Size / Dimension:280.00mm L x 24.00mm W
Series:LT-E282A
Packaging:Tray
Other Names:1510-1222
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lumens/Watt @ Current - Test:135 lm/W
Light Emitting Surface (LES):-
Lens Type:Flat
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:5.80mm
Flux @ Current/Temperature - Test:760 lm (Typ)
Features:With Connector
Current - Test:300mA
Current - Max:360mA