SI-7510
Sanken Electric Co., Ltd.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SI-7510 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SI-7510 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SI-7510 |
|---|---|
| Manufacturer | Sanken Electric Co., Ltd. |
| Description | IC BRIDGE DRIVER PAR 30DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $6.25 | $5.625 | $5.125 | $4.625 | ||
| 250 pcs | 680 pcs | 1360 pcs | 2720 pcs | ||
| $4.25 | $3.875 | $3.375 | $3.25 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | 10 V ~ 42 V |
| Technology: | Power MOSFET |
| Supplier Device Package: | 30-DIP |
| Step Resolution: | 1, 1/2 |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 30-DIP (0.400", 10.16mm) |
| Output Configuration: | Half Bridge (5) |
| Other Names: | SI-7510 DK |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Motor Type - Stepper: | Multiphase |
| Motor Type - AC, DC: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Parallel |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Detailed Description: | Multiphase Motor Driver Power MOSFET Parallel 30-DIP |
| Current - Output: | 6A |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SI-7510, use the request quote form to request SI-7510 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SI-7510.The price and lead time for SI-7510 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SI-7510.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

