SHH1-S8-X
Panduit
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SHH1-S8-X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SHH1-S8-X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SHH1-S8-X |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit |
| Description | CBL CLAMP BUNDLE NAT FASTENER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $9.522 | |||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 0.530" (13.46mm) |
|---|---|
| Type Attributes: | Holder |
| Type: | Clamp, Bundle Separation |
| Series: | Quick-Build™ |
| Screw Size: | - |
| Panel Thickness: | - |
| Panel Hole Size: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Opening Size: | - |
| Mounting Type: | Fastener |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material Thickness: | - |
| Material Flammability Rating: | - |
| Material: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Length: | 1.850" (47.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 1.300" (33.02mm) |
| Features: | Hardware Included |
| Detailed Description: | Cable Clamp, Bundle Separation Natural Fastener |
| Color: | Natural |
| Bundle Center to Mounting Center: | - |
| Adhesive: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SHH1-S8-X, use the request quote form to request SHH1-S8-X pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SHH1-S8-X.The price and lead time for SHH1-S8-X depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SHH1-S8-X.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


