SHF-0289Z
RFMD
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SHF-0289Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SHF-0289Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SHF-0289Z |
|---|---|
| Manufacturer | RFMD |
| Description | FET RF 9V 1.96GHZ SOT-89 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 9V |
|---|---|
| Voltage - Output: | 30.2dBm |
| Voltage - Breakdown: | SOT-89 |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Polarization: | TO-243AA |
| Other Names: | 599-1081-2 |
| Noise Figure: | 7V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Part Number: | SHF-0289Z |
| Frequency: | 1.96GHz |
| FET Type: | 20dB |
| Expanded Description: | RF Mosfet HFET 7V 200mA 1.96GHz 20dB 30.2dBm SOT-89 |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): | 200mA |
| Description: | FET RF 9V 1.96GHZ SOT-89 |
| Current Rating: | 400mA |
| Current - Test: | 4dB |
| Current - Collector (Ic) (Max): | HFET |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SHF-0289Z, use the request quote form to request SHF-0289Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SHF-0289Z.The price and lead time for SHF-0289Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SHF-0289Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

