SHD1-100C060DE
Ohmite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SHD1-100C060DE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SHD1-100C060DE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SHD1-100C060DE |
|---|---|
| Manufacturer | Ohmite |
| Description | RES CHAS MNT 0.0006 OHM 0.5% |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $21.46 | $19.851 | $18.241 | |||
| 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $16.953 | $14.807 | $13.949 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - AC: | - |
|---|---|
| Voltage - Working: | 6W |
| Thickness (Max): | - |
| Size / Dimension: | 4.094" L x 0.866" W (104.00mm x 22.00mm) |
| Series: | S |
| RoHS Status: | Bulk |
| Polarization: | Rectangular Case - Open |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Number of Resistors: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | SHD1-100C060DE |
| Height - Seated (Max): | 0.433" (11.00mm) |
| Features: | Current Sense |
| Failure Rate: | 4-Terminal |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±0.5% |
| Description: | RES CHAS MNT 0.0006 OHM 0.5% |
| Coating, Housing Type: | Metal Element |
| Body Material: | Flanges |
| Bandwidth: | 0.0006 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SHD1-100C060DE, use the request quote form to request SHD1-100C060DE pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SHD1-100C060DE.The price and lead time for SHD1-100C060DE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SHD1-100C060DE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



