SHC-114
Essentra Components
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SHC-114 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SHC-114 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SHC-114 |
|---|---|
| Manufacturer | Essentra Components |
| Description | CBL CLAMP HOSE WHITE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 0.360" (9.14mm) |
|---|---|
| Type Attributes: | - |
| Type: | Clamp, Hose |
| Series: | - |
| Screw Size: | - |
| Panel Thickness: | - |
| Panel Hole Size: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 61011014 SHC114 |
| Opening Size: | 1.703" ~ 2.031" (43.26mm ~ 51.59mm) |
| Mounting Type: | - |
| Material Thickness: | 0.070" (1.78mm) |
| Material Flammability Rating: | UL94 HB |
| Material: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Length: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | - |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Cable Clamp, Hose White 1.703" ~ 2.031" (43.26mm ~ 51.59mm) |
| Color: | White |
| Bundle Center to Mounting Center: | - |
| Adhesive: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SHC-114, use the request quote form to request SHC-114 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SHC-114.The price and lead time for SHC-114 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SHC-114.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

