SGT3100SBT
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SGT3100SBT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SGT3100SBT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SGT3100SBT |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | TVS SURGECTOR 275V 50A DO-214AA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - On State: | 5V |
|---|---|
| Voltage - Off State: | 275V |
| Voltage - Breakover: | 350V |
| Series: | Surgector™ |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Number of Elements: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 50A |
| Current - Hold (Ih): | 150mA |
| Capacitance: | 30pF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SGT3100SBT, use the request quote form to request SGT3100SBT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SGT3100SBT.The price and lead time for SGT3100SBT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SGT3100SBT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
