SGPC3-2.5K
Sensirion
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SGPC3-2.5K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SGPC3-2.5K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SGPC3-2.5K |
|---|---|
| Manufacturer | Sensirion |
| Description | AIR QUALITY GAS SENSOR LOW POWER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $5.954 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.62 V ~ 1.98 V |
|---|---|
| Type: | Air Quality |
| Series: | - |
| Output: | I²C |
| Other Names: | 1-101647-01 1649-1095-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Air Quality Sensor I²C |
| Current - Supply: | 65µA |
| Accuracy: | ±15% |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SGPC3-2.5K, use the request quote form to request SGPC3-2.5K pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SGPC3-2.5K.The price and lead time for SGPC3-2.5K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SGPC3-2.5K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

