SGP08G72D1BD2SA-CCRT-KC
Swissbit
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SGP08G72D1BD2SA-CCRT-KC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SGP08G72D1BD2SA-CCRT-KC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SGP08G72D1BD2SA-CCRT-KC |
|---|---|
| Manufacturer | Swissbit |
| Description | MODULE DDR3 SDRAM 8GB 240-RDIMM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Speed: | 1333MT/s |
|---|---|
| Series: | - |
| Package / Case: | 240-RDIMM |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Memory Type: | DDR3 SDRAM |
| Memory Size: | 8GB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Memory Module DDR3 SDRAM 8GB 1333MT/s 240-RDIMM |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SGP08G72D1BD2SA-CCRT-KC, use the request quote form to request SGP08G72D1BD2SA-CCRT-KC pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SGP08G72D1BD2SA-CCRT-KC.The price and lead time for SGP08G72D1BD2SA-CCRT-KC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SGP08G72D1BD2SA-CCRT-KC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


