SGNMNC3103ENL
Sprague Goodman
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SGNMNC3103ENL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SGNMNC3103ENL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SGNMNC3103ENL |
|---|---|
| Manufacturer | Sprague Goodman |
| Description | CAP TRIM 1.5-10PF 3000V CHAS MNT |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 50 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $319.00 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 3000V |
|---|---|
| Size / Dimension: | - |
| Series: | SGNM-Series 3 |
| Q @ Freq: | 2000 @ 25MHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | Non-Magnetic, Sealed |
| Dielectric Material: | Ceramic |
| Detailed Description: | 1.5 ~ 10pF Trimmer Capacitor 3000V Chassis Mount |
| Capacitance Range: | 1.5 ~ 10pF |
| Adjustment Type: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SGNMNC3103ENL, use the request quote form to request SGNMNC3103ENL pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SGNMNC3103ENL.The price and lead time for SGNMNC3103ENL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SGNMNC3103ENL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
