SGNMNC2106NL
Sprague Goodman
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SGNMNC2106NL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SGNMNC2106NL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SGNMNC2106NL |
|---|---|
| Manufacturer | Sprague Goodman |
| Description | CAP TRIM 1-10PF 6000V CHAS MNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $203.75 | $197.079 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 6000V |
|---|---|
| Size / Dimension: | 0.550" Dia (13.97mm) |
| Series: | SGNM-Series 2 |
| Q @ Freq: | 3000 @ 25MHz |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | SG9046 SGNMNC2106NL-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | Non-Magnetic, Sealed |
| Dielectric Material: | Ceramic |
| Detailed Description: | 1 ~ 10pF Trimmer Capacitor 6000V Chassis Mount |
| Capacitance Range: | 1 ~ 10pF |
| Adjustment Type: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SGNMNC2106NL, use the request quote form to request SGNMNC2106NL pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SGNMNC2106NL.The price and lead time for SGNMNC2106NL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SGNMNC2106NL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

