SGL08G72B1BE2MT-CCRT-V
Swissbit
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SGL08G72B1BE2MT-CCRT-V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SGL08G72B1BE2MT-CCRT-V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SGL08G72B1BE2MT-CCRT-V |
|---|---|
| Manufacturer | Swissbit |
| Description | MOD DDR3 SDRAM 8GB 244-MINIUDIMM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Speed: | 1333MT/s |
|---|---|
| Series: | - |
| Package / Case: | 244-MiniUDIMM |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Memory Type: | DDR3 SDRAM |
| Memory Size: | 8GB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Memory Module DDR3 SDRAM 8GB 1333MT/s 244-MiniUDIMM |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SGL08G72B1BE2MT-CCRT-V, use the request quote form to request SGL08G72B1BE2MT-CCRT-V pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SGL08G72B1BE2MT-CCRT-V.The price and lead time for SGL08G72B1BE2MT-CCRT-V depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SGL08G72B1BE2MT-CCRT-V.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


