SGL-0163Z
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SGL-0163Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SGL-0163Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SGL-0163Z |
|---|---|
| Manufacturer | SIRENZA |
| Description | IC AMP HBT SIGE 1300MHZ SOT-363 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.18 | $0.98 | $0.96 | $0.92 | $0.90 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Breakdown: | SOT-363 |
|---|---|
| Test Frequency: | GPS, RFiD |
| Shell Style: | 2.5 V ~ 4 V |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| RF Type: | 5.6dBm (3.6mW) |
| Polarization: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Other Names: | 599-1058-2 SGL0163Z |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | SGL-0163Z |
| Frequency Group: | 900MHz |
| Frequency: | 100MHz ~ 1.3GHz |
| FET Type: | 14dB ~ 17dB |
| Expanded Description: | RF Amplifier IC GPS, RFiD 100MHz ~ 1.3GHz SOT-363 |
| Description: | IC AMP HBT SIGE 1300MHZ SOT-363 |
| Current - Test: | 1.2dB ~ 1.7dB |
| Current - Supply: | 9.5mA ~ 14mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SGL-0163Z, use the request quote form to request SGL-0163Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SGL-0163Z.The price and lead time for SGL-0163Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SGL-0163Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


