SGB-6433
RFMD
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SGB-6433 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SGB-6433 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SGB-6433 |
|---|---|
| Manufacturer | RFMD |
| Description | IC RF AMP GP 0HZ-3.5GHZ 16QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.121 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.6 V ~ 5.8 V |
|---|---|
| Test Frequency: | 1.95GHz |
| Supplier Device Package: | 16-QFN (3x3) |
| Series: | - |
| RF Type: | General Purpose |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-VFQFN Exposed Pad |
| P1dB: | 16.5dBm ~ 18.5dBm |
| Noise Figure: | 4.1dB ~ 5.1dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Gain: | 14.5dB ~ 17.5dB |
| Frequency: | 0Hz ~ 3.5GHz |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC General Purpose 0Hz ~ 3.5GHz 16-QFN (3x3) |
| Current - Supply: | 80mA ~ 120mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SGB-6433, use the request quote form to request SGB-6433 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SGB-6433.The price and lead time for SGB-6433 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SGB-6433.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

