SGA-2163Z
Sirenza
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SGA-2163Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SGA-2163Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SGA-2163Z |
|---|---|
| Manufacturer | Sirenza |
| Description | IC Amp Hbt Sige 5000MHZ SOT-363 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.489 | $2.247 | $2.027 | $1.983 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Breakdown: | SOT-363 |
|---|---|
| Test Frequency: | Cellular, GSM, PCS, UMTS |
| Shell Style: | 1.9 V ~ 2.5 V |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| RF Type: | 6.2dBm (4.2mW) |
| Polarization: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Other Names: | 599-1012-2 SGA2163Z |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | SGA-2163Z |
| Frequency Group: | 1.95GHz |
| Frequency: | 0Hz ~ 5GHz |
| FET Type: | 9.8dB |
| Expanded Description: | RF Amplifier IC Cellular, GSM, PCS, UMTS 0Hz ~ 5GHz SOT-363 |
| Description: | IC AMP HBT SIGE 5000MHZ SOT-363 |
| Current - Test: | 4.4dB |
| Current - Supply: | 17mA ~ 23mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SGA-2163Z, use the request quote form to request SGA-2163Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SGA-2163Z.The price and lead time for SGA-2163Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SGA-2163Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

