SG6901ASZ
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SG6901ASZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SG6901ASZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SG6901ASZ |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | Fairchild Semiconductor SG6901ASZ Pwm Controller, Flyback/pfc, 20SOICW |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.145 | $1.033 | $0.932 | $0.912 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 12 V ~ 20 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 20-SOP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Other Names: | SG6901ASZ-ND SG6901ASZTR |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Mode: | Average Current |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Switching: | 65kHz |
| Detailed Description: | PFC IC Average Current 65kHz 20-SOP |
| Current - Startup: | 10µA |
| Base Part Number: | SG6901A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SG6901ASZ, use the request quote form to request SG6901ASZ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SG6901ASZ.The price and lead time for SG6901ASZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SG6901ASZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
