SG6518DZ
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SG6518DZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SG6518DZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SG6518DZ |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC LCD PS SUPERVISOR OVP 16-DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4 V ~ 15 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 16-DIP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Power Supplies PMIC 16-DIP |
| Current - Supply: | 1.5mA |
| Base Part Number: | SG6518 |
| Applications: | Power Supplies |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SG6518DZ, use the request quote form to request SG6518DZ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SG6518DZ.The price and lead time for SG6518DZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SG6518DZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
