SG615PH-40.0000MC-3
Epson
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SG615PH-40.0000MC-3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SG615PH-40.0000MC-3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SG615PH-40.0000MC-3 |
|---|---|
| Manufacturer | EPSON |
| Description | OSCILLATOR 40.0000MHZ SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Type: | XO (Standard) |
|---|---|
| Size / Dimension: | 0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm) |
| Shell Style: | 5V |
| Series: | SG-615 |
| RoHS Status: | Bulk |
| Ratings: | - |
| Polarization: | 4-SMD, No Lead |
| Output: | Enable/Disable |
| Other Names: | Q7841423B |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | SG615PH-40.0000MC-3 |
| Height - Seated (Max): | 0.185" (4.70mm) |
| Frequency Tolerance: | ±100ppm |
| Frequency - Output 1: | 30mA |
| Frequency: | 40MHz |
| Expanded Description: | 40MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 5V 45mA Enable/Disable |
| Description: | OSCILLATOR 40.0000MHZ SMD |
| Current - Supply (Max): | CMOS |
| Current - Supply (Disable) (Max): | 45mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SG615PH-40.0000MC-3, use the request quote form to request SG615PH-40.0000MC-3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SG615PH-40.0000MC-3.The price and lead time for SG615PH-40.0000MC-3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SG615PH-40.0000MC-3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
