SG40281B1-000U-H99
Sunon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SG40281B1-000U-H99 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SG40281B1-000U-H99 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SG40281B1-000U-H99 |
|---|---|
| Manufacturer | Sunon |
| Description | FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 28.00mm |
|---|---|
| Weight: | 0.077 lb (34.93g) |
| Voltage Range: | - |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Static Pressure: | 1.450 in H2O (361.2 Pa) |
| Size / Dimension: | Square - 40mm L x 40mm H |
| Series: | SG |
| RPM: | 19000 RPM |
| Power (Watts): | 6.24W |
| Operating Temperature: | - |
| Noise: | 58.5 dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Frame: | - |
| Material - Blade: | - |
| Lifetime @ Temp.: | 80000 Hrs @ 40°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | Auto Restart, PWM Control |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Current Rating: | 0.520A |
| Bearing Type: | Ball |
| Approvals: | CUR, TUV, UL |
| Air Flow: | 25.6 CFM (0.717m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SG40281B1-000U-H99, use the request quote form to request SG40281B1-000U-H99 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SG40281B1-000U-H99.The price and lead time for SG40281B1-000U-H99 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SG40281B1-000U-H99.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
