SG200395P-01.32
Leader Tech Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SG200395P-01.32 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SG200395P-01.32 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SG200395P-01.32 |
|---|---|
| Manufacturer | Leader Tech Inc. |
| Description | .200"H X .395"W X 01.32"L--P SHA |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 5000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.466 | |||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 0.395" (10.00mm) |
|---|---|
| Type: | Fabric Over Foam |
| Shape: | P-Shape |
| Series: | - |
| Plating - Thickness: | - |
| Plating: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 70°C |
| Material: | Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Length: | 1.320" (33.53mm) |
| Height: | 0.200" (5.08mm) |
| Attachment Method: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SG200395P-01.32, use the request quote form to request SG200395P-01.32 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SG200395P-01.32.The price and lead time for SG200395P-01.32 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SG200395P-01.32.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


