SG1548J-DESC
Microsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SG1548J-DESC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SG1548J-DESC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SG1548J-DESC |
|---|---|
| Manufacturer | Microsemi |
| Description | IC PWR FAULT MON QUAD 16JDIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 35 V |
|---|---|
| Voltage - Input: | - |
| Supplier Device Package: | 16-CDIP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | - |
| Other Names: | 1259-1101 1259-1101-MIL 5962-898780IEA |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Power Supply Controller Power Supply Monitor 16-CDIP |
| Current - Supply: | 4.8mA |
| Applications: | Power Supply Monitor |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SG1548J-DESC, use the request quote form to request SG1548J-DESC pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SG1548J-DESC.The price and lead time for SG1548J-DESC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SG1548J-DESC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


