SG040150D-48
Leader Tech Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SG040150D-48 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SG040150D-48 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SG040150D-48 |
|---|---|
| Manufacturer | Leader Tech Inc. |
| Description | FSG, .040"H X .150"W X 48"L |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $7.40 | $6.66 | $6.068 | $5.476 | ||
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | ||
| $5.032 | $4.588 | $3.996 | $3.848 | ||
Specifications
Data sheet
| Width: | 0.150" (3.81mm) |
|---|---|
| Type: | Gasket |
| Shape: | D-Shape |
| Series: | - |
| Plating - Thickness: | - |
| Plating: | - |
| Other Names: | 1798-1136 |
| Operating Temperature: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Length: | 4.00' (1.22m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 0.040" (1.02mm) |
| Attachment Method: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SG040150D-48, use the request quote form to request SG040150D-48 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SG040150D-48.The price and lead time for SG040150D-48 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SG040150D-48.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


