SG-D1-2B22
Panasonic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SG-D1-2B22 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SG-D1-2B22 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SG-D1-2B22 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | SWITCH KEYLCK 2POS 4PST 10A 110V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $123.17 | $119.646 | $116.127 | $105.57 | $98.532 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - DC: | 24V |
|---|---|
| Voltage Rating - AC: | 110V |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Switch Function: | On-Off, Off-On |
| Series: | SG-D1 |
| Panel Cutout Dimensions: | Circular - 22.30mm Dia |
| Other Names: | 1110-3514 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 60°C |
| Number of Positions: | 2 |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Mechanical Life: | 100,000 Cycles |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Key Removable Positions: | 1 only |
| Features: | IP65 |
| Electrical Life: | 100,000 Cycles |
| Detailed Description: | Keylock Switch 2 Position 4PST-2NO/2NC 10A (AC), 8A (DC) 110VAC 24VDC Panel Mount |
| Depth Behind Flange: | 69.40mm |
| Current Rating: | 10A (AC), 8A (DC) |
| Contact Timing: | Not Specified |
| Contact Material: | - |
| Contact Finish: | - |
| Circuit: | 4PST-2NO/2NC |
| Angle of Throw: | 90° |
| Actuator Type: | Flat Key |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SG-D1-2B22, use the request quote form to request SG-D1-2B22 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SG-D1-2B22.The price and lead time for SG-D1-2B22 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SG-D1-2B22.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
