SG-8002JF 24.0000M-PCMB ROHS
Epson
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SG-8002JF 24.0000M-PCMB ROHS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SG-8002JF 24.0000M-PCMB ROHS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SG-8002JF 24.0000M-PCMB ROHS |
|---|---|
| Manufacturer | Epson |
| Description | OSC XO 24MHZ CMOS SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.768 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.3V |
|---|---|
| Type: | XO (Standard) |
| Size / Dimension: | 0.280" L x 0.181" W (7.10mm x 4.60mm) |
| Series: | SG-8002JF |
| Ratings: | - |
| Package / Case: | 4-SOJ, 5.08mm pitch |
| Output: | CMOS |
| Other Names: | SG-8002JF 24.0000M-PCMB ROHS-ND SG-8002JF24.0000M-PCMBROHS |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.059" (1.50mm) |
| Function: | Enable/Disable |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Frequency: | 24MHz |
| Detailed Description: | 24MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SOJ, 5.08mm pitch |
| Current - Supply (Max): | 28mA |
| Current - Supply (Disable) (Max): | 16mA |
| Base Resonator: | Crystal |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SG-8002JF 24.0000M-PCMB ROHS, use the request quote form to request SG-8002JF 24.0000M-PCMB ROHS pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SG-8002JF 24.0000M-PCMB ROHS.The price and lead time for SG-8002JF 24.0000M-PCMB ROHS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SG-8002JF 24.0000M-PCMB ROHS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
