SG-8002DC 49.0909M-PCBS ROHS
Epson
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SG-8002DC 49.0909M-PCBS ROHS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SG-8002DC 49.0909M-PCBS ROHS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SG-8002DC 49.0909M-PCBS ROHS |
|---|---|
| Manufacturer | Epson |
| Description | OSC XO 49.0909MHZ CMOS TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 35 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.394 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.3V |
|---|---|
| Type: | XO (Standard) |
| Size / Dimension: | 0.539" L x 0.260" W (13.70mm x 6.60mm) |
| Series: | SG-8002DC |
| Ratings: | - |
| Package / Case: | 8-DIP, 4 Leads (Half Size) |
| Output: | CMOS |
| Other Names: | SG-8002DC 49.0909M-PCBS ROHS-ND SG-8002DC49.0909M-PCBSROHS |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.209" (5.30mm) |
| Function: | Enable/Disable |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency: | 49.0909MHz |
| Detailed Description: | 49.0909MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 8-DIP, 4 Leads (Half Size) |
| Current - Supply (Max): | 28mA |
| Current - Supply (Disable) (Max): | 16mA |
| Base Resonator: | Crystal |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SG-8002DC 49.0909M-PCBS ROHS, use the request quote form to request SG-8002DC 49.0909M-PCBS ROHS pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SG-8002DC 49.0909M-PCBS ROHS.The price and lead time for SG-8002DC 49.0909M-PCBS ROHS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SG-8002DC 49.0909M-PCBS ROHS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

