SG-615P 18.4320MC0:ROHS
Epson
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SG-615P 18.4320MC0:ROHS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SG-615P 18.4320MC0:ROHS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SG-615P 18.4320MC0:ROHS |
|---|---|
| Manufacturer | EPSON |
| Description | OSC XO 18.432MHZ CMOS TTL SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.37 | $2.31 | $2.20 | $1.925 | $1.87 | |
Specifications
Data sheet
| Type: | XO (Standard) |
|---|---|
| Size / Dimension: | 0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm) |
| Shell Style: | 5V |
| Series: | SG-615 |
| RoHS Status: | Digi-Reel® |
| Ratings: | - |
| Polarization: | 4-SOJ, 5.08mm pitch |
| Output: | Enable/Disable |
| Other Names: | SER2213DKR |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | SG-615P 18.4320MC0:ROHS |
| Height - Seated (Max): | 0.185" (4.70mm) |
| Frequency Tolerance: | ±100ppm |
| Frequency - Output 1: | 12mA |
| Frequency: | 18.432MHz |
| Expanded Description: | 18.432MHz CMOS, TTL XO (Standard) Oscillator Surface Mount 5V 23mA Enable/Disable |
| Description: | OSC XO 18.432MHZ CMOS TTL SMD |
| Current - Supply (Max): | CMOS, TTL |
| Current - Supply (Disable) (Max): | 23mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SG-615P 18.4320MC0:ROHS, use the request quote form to request SG-615P 18.4320MC0:ROHS pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SG-615P 18.4320MC0:ROHS.The price and lead time for SG-615P 18.4320MC0:ROHS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SG-615P 18.4320MC0:ROHS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
