SG-531P 3.6864MC:ROHS
Epson
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SG-531P 3.6864MC:ROHS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SG-531P 3.6864MC:ROHS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SG-531P 3.6864MC:ROHS |
|---|---|
| Manufacturer | Epson |
| Description | OSC XO 3.6864MHZ CMOS TTL PC PIN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 35 pcs | 70 pcs | 105 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.14 | $2.043 | $1.995 | $1.71 | ||
| 525 pcs | 1015 pcs | 2520 pcs | 5005 pcs | ||
| $1.663 | $1.401 | $1.33 | $1.283 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5V |
|---|---|
| Type: | XO (Standard) |
| Size / Dimension: | 0.539" L x 0.260" W (13.70mm x 6.60mm) |
| Series: | SG-531 |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-DIP, 4 Leads (Half Size) |
| Output: | CMOS, TTL |
| Other Names: | 824334 Q32531011003400 SER1223 SG-531P 3.6864MC ROHS SG-531P 3.6864MC: ROHS SG-531P 3.6864MCROHS SG-531P3.6864MC:ROHS SG-531P3.6864MC:ROHS-ND SG-531P3.6864MCROHS SG531P3.6864MC:ROHS SG531P36864MCROHS |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.209" (5.30mm) |
| Function: | Enable/Disable |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Frequency: | 3.6864MHz |
| Detailed Description: | 3.6864MHz XO (Standard) CMOS, TTL Oscillator 5V Enable/Disable 8-DIP, 4 Leads (Half Size) |
| Current - Supply (Max): | 23mA |
| Current - Supply (Disable) (Max): | 12mA |
| Base Resonator: | Crystal |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SG-531P 3.6864MC:ROHS, use the request quote form to request SG-531P 3.6864MC:ROHS pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SG-531P 3.6864MC:ROHS.The price and lead time for SG-531P 3.6864MC:ROHS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SG-531P 3.6864MC:ROHS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
