SG-3040JC 32.7680KB3:ROHS
Epson
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SG-3040JC 32.7680KB3:ROHS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SG-3040JC 32.7680KB3:ROHS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SG-3040JC 32.7680KB3:ROHS |
|---|---|
| Manufacturer | Epson |
| Description | OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | 500 pcs | 750 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.494 | $1.453 | $1.328 | |||
| 1250 pcs | 2500 pcs | 6250 pcs | |||
| $1.224 | $1.162 | $1.121 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 0.9 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Type: | XO (Standard) |
| Size / Dimension: | 0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm) |
| Series: | SG-3040 |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 4-SOJ, 5.08mm pitch |
| Output: | CMOS |
| Other Names: | Q3103JC01000112 SER3696TR SG-3040JC 32.7680KB3 SG-3040JC 32.7680KB3 ROHS SG-3040JC 32.7680KB3: ROHS SG3040JC32.7680KB3:ROHS SG3040JC327680KB3ROHS |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.106" (2.70mm) |
| Function: | Amplitude Control |
| Frequency Stability: | -120ppm, +10ppm |
| Frequency: | 32.768kHz |
| Detailed Description: | 32.768kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 0.9 V ~ 3.6 V Amplitude Control 4-SOJ, 5.08mm pitch |
| Current - Supply (Max): | 3.1µA |
| Current - Supply (Disable) (Max): | - |
| Base Resonator: | Crystal |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SG-3040JC 32.7680KB3:ROHS, use the request quote form to request SG-3040JC 32.7680KB3:ROHS pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SG-3040JC 32.7680KB3:ROHS.The price and lead time for SG-3040JC 32.7680KB3:ROHS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SG-3040JC 32.7680KB3:ROHS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


