SG-3030JF 32.7680KB3:PURE SN
Epson
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SG-3030JF 32.7680KB3:PURE SN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SG-3030JF 32.7680KB3:PURE SN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SG-3030JF 32.7680KB3:PURE SN |
|---|---|
| Manufacturer | Epson |
| Description | OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.404 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | XO (Standard) |
| Size / Dimension: | 0.280" L x 0.181" W (7.10mm x 4.60mm) |
| Series: | SG-3030 |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 4-SOJ, 5.08mm pitch |
| Output: | CMOS |
| Other Names: | Q3102JF02000112 SG-3030JF 32.7680KB3 PURE SN SG-3030JF 32.7680KB3: PURE SN SG-3030JF 32.7680KB3: PURE SN-ND SG-3030JF 32.7680KB3:PURE SN-ND SG-3030JF32.7680KB3:PURESN |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.059" (1.50mm) |
| Function: | - |
| Frequency Stability: | - |
| Frequency: | 32.768kHz |
| Detailed Description: | 32.768kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.5 V ~ 5.5 V 4-SOJ, 5.08mm pitch |
| Current - Supply (Max): | 2µA |
| Current - Supply (Disable) (Max): | - |
| Base Resonator: | Crystal |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SG-3030JF 32.7680KB3:PURE SN, use the request quote form to request SG-3030JF 32.7680KB3:PURE SN pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SG-3030JF 32.7680KB3:PURE SN.The price and lead time for SG-3030JF 32.7680KB3:PURE SN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SG-3030JF 32.7680KB3:PURE SN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

