SG-210STF 7.1591ML3
Epson
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SG-210STF 7.1591ML3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SG-210STF 7.1591ML3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SG-210STF 7.1591ML3 |
|---|---|
| Manufacturer | EPSON |
| Description | OSC XO 7.1591MHZ CMOS SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.152 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | XO (Standard) |
|---|---|
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Shell Style: | 1.6 V ~ 3.6 V |
| Series: | SG-210STF |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Ratings: | - |
| Polarization: | 4-SMD, No Lead |
| Output: | Standby (Power Down) |
| Other Names: | X1G004171010212 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | SG-210STF 7.1591ML3 |
| Height - Seated (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Frequency Tolerance: | ±50ppm |
| Frequency - Output 1: | 2.7µA |
| Frequency: | 7.1591MHz |
| Expanded Description: | 7.1591MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 1.6 V ~ 3.6 V 1.8mA Standby (Power Down) |
| Description: | OSC XO 7.1591MHZ CMOS SMD |
| Current - Supply (Max): | CMOS |
| Current - Supply (Disable) (Max): | 1.8mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SG-210STF 7.1591ML3, use the request quote form to request SG-210STF 7.1591ML3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SG-210STF 7.1591ML3.The price and lead time for SG-210STF 7.1591ML3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SG-210STF 7.1591ML3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
