SG-150SEE 26.0000ME3
Epson
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SG-150SEE 26.0000ME3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SG-150SEE 26.0000ME3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SG-150SEE 26.0000ME3 |
|---|---|
| Manufacturer | Epson |
| Description | OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.8V |
|---|---|
| Type: | XO (Standard) |
| Size / Dimension: | 0.083" L x 0.067" W (2.10mm x 1.70mm) |
| Series: | SG-150S*E |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Output: | CMOS |
| Other Names: | SER3698CT SG150SEE260000ME3 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.032" (0.80mm) |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Frequency Stability: | ±15ppm |
| Frequency: | 26MHz |
| Detailed Description: | 26MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Standby (Power Down) 6-SMD, No Lead |
| Current - Supply (Max): | 2.3mA |
| Current - Supply (Disable) (Max): | 5µA |
| Base Resonator: | Crystal |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SG-150SEE 26.0000ME3, use the request quote form to request SG-150SEE 26.0000ME3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SG-150SEE 26.0000ME3.The price and lead time for SG-150SEE 26.0000ME3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SG-150SEE 26.0000ME3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


