SFTMC2000103MX0
Knowles Syfer
SFTMC2000103MX0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SFTMC2000103MX0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SFTMC2000103MX0
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP FEEDTHRU 10000PF 200V AXIAL
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±20%
Thread Size:M5x0.8
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.250" Dia x 0.220" L (6.35mm x 5.60mm)
Series:SFTMC
Ratings:-
Package / Case:Axial, Bushing
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Insertion Loss:-
Height (Max):-
Detailed Description:10000pF Feed Through Capacitor 200V 10A Axial, Bushing
DC Resistance (DCR) (Max):-
Current:10A
Capacitance:10000pF