SFR2500006041FR500
Electro-Films (EFI) / Vishay
SFR2500006041FR500
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SFR2500006041FR500 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SFR2500006041FR500
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES 6.04K OHM 0.4W 1% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs125000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Series:SFR25
Resistance:6.04 kOhms
Power (Watts):0.4W