SFR2500004328FR500
Electro-Films (EFI) / Vishay
SFR2500004328FR500
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SFR2500004328FR500 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SFR2500004328FR500
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES 4.32 OHM 0.4W 1% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Series:SFR25
Resistance:4.32 Ohms
Power (Watts):0.4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:4.32 Ohms ±1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Metal Film