SFKKL5000222MX0
Knowles Syfer
SFKKL5000222MX0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SFKKL5000222MX0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SFKKL5000222MX0
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP FEEDTHRU 2200PF 500V AXIAL
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:±20%
Thread Size:M3.5x0.5
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.173" Dia x 0.417" L (4.40mm x 10.60mm)
Series:SFKK
Ratings:-
Package / Case:Axial, Bushing
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Insertion Loss:31dB @ 100MHz
Height (Max):-
Detailed Description:2200pF Feed Through Capacitor 500V 10A Axial, Bushing
DC Resistance (DCR) (Max):-
Current:10A
Capacitance:2200pF