SFJNL5000683MX1
Buy SFJNL5000683MX1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SFJNL5000683MX1
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP FEEDTHRU 0.068UF 500V AXIAL
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:±20%
Thread Size:M6x0.75
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.386" Dia x 0.370" L (9.80mm x 9.40mm)
Series:SFJN
Ratings:-
Package / Case:Axial, Bushing
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:-
Height (Max):-
Detailed Description:0.068µF Feed Through Capacitor 500V 15A Axial, Bushing
DC Resistance (DCR) (Max):-
Current:15A
Capacitance:0.068µF