SFJEL1K00153MX0
Knowles Syfer
SFJEL1K00153MX0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SFJEL1K00153MX0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SFJEL1K00153MX0
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP FEEDTHRU 0.015UF 1KV AXIAL
Data sheet
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Tolerance:±20%
Thread Size:1/4-28
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.386" Dia x 0.370" L (9.80mm x 9.40mm)
Series:SFJE
Ratings:-
Package / Case:Axial, Bushing
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:46dB @ 100MHz
Height (Max):-
Detailed Description:0.015µF Feed Through Capacitor 1000V (1kV) 15A Axial, Bushing
DC Resistance (DCR) (Max):-
Current:15A
Capacitance:0.015µF