SFJEC3K00221MC0
Knowles Syfer
SFJEC3K00221MC0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SFJEC3K00221MC0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SFJEC3K00221MC0
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP FEEDTHRU 220PF 3KV AXIAL
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Tolerance:±20%
Thread Size:1/4-28
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.386" Dia x 0.370" L (9.80mm x 9.40mm)
Series:SFJE
Ratings:-
Package / Case:Axial, Bushing
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Insertion Loss:10dB @ 100MHz
Height (Max):-
Detailed Description:220pF Feed Through Capacitor 3000V (3kV) 15A Axial, Bushing
DC Resistance (DCR) (Max):-
Current:15A
Capacitance:220pF