SFELA10M7DF0021-B0
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SFELA10M7DF0021-B0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SFELA10M7DF0021-B0
Manufacturer Murata Electronics
Description FILTER 10.7MHZ 200KHZ BANDWIDTH
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Size / Dimension:0.276" L x 0.118" W (7.00mm x 3.00mm)
Series:CERAFIL®, SFELF
Packaging:Bulk
Package / Case:3-SIP, 2.50mm pitch
Other Names:490-1235
SFE10.7MA21
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Insertion Loss:3dB
Impedance:470 Ohm
Height (Max):0.354" (9.00mm)
Frequency:10.7MHz Center
Filter Type:FM
Bandwidth:200kHz