SFCMC0500334MX1
Knowles Syfer
SFCMC0500334MX1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SFCMC0500334MX1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SFCMC0500334MX1
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP FEEDTHRU 0.33UF 50V AXIAL
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±20%
Thread Size:M5x0.8
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.250" Dia x 0.453" L (6.35mm x 11.50mm)
Series:SFCM
Ratings:-
Package / Case:Axial, Bushing
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height (Max):-
Detailed Description:0.33µF Feed Through Capacitor 50V 10A Axial, Bushing
DC Resistance (DCR) (Max):-
Current:10A
Capacitance:0.33µF