SFCIL5000101MC1
Buy SFCIL5000101MC1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SFCIL5000101MC1
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP FEEDTHRU 100PF 500V AXIAL
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:±20%
Thread Size:2BA
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.250" Dia x 0.453" L (6.35mm x 11.50mm)
Series:-
Ratings:-
Package / Case:Axial, Bushing
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height (Max):-
Detailed Description:100pF Feed Through Capacitor 500V 10A Axial, Bushing
DC Resistance (DCR) (Max):-
Current:10A
Capacitance:100pF