SFCIC5000102MX0
Knowles Syfer
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SFCIC5000102MX0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SFCIC5000102MX0
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP FEEDTHRU 1000PF 500V AXIAL
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:±20%
Thread Size:2BA
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.250" Dia x 0.453" L (6.35mm x 11.50mm)
Series:-
Ratings:-
Package / Case:Axial, Bushing
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Insertion Loss:-
Height (Max):-
Detailed Description:1000pF Feed Through Capacitor 500V 10A Axial, Bushing
DC Resistance (DCR) (Max):-
Current:10A
Capacitance:1000pF