SFBMP500136PMC0
Knowles Syfer
SFBMP500136PMC0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SFBMP500136PMC0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SFBMP500136PMC0
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP FEEDTHRU 136PF 500V AXIAL
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:±20%
Thread Size:M5x0.8
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.250" Dia x 0.472" L (6.35mm x 12.00mm)
Series:SFBM
Ratings:-
Package / Case:Axial, Bushing
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:-
Height (Max):-
Detailed Description:136pF Feed Through Capacitor 500V 10A Axial, Bushing
DC Resistance (DCR) (Max):-
Current:10A
Capacitance:136pF