SFBDL5000152MX1
Knowles Syfer
SFBDL5000152MX1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SFBDL5000152MX1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SFBDL5000152MX1
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP FEEDTHRU 1500PF 500V AXIAL
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:±20%
Thread Size:12-32
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.250" Dia x 0.472" L (6.35mm x 12.00mm)
Series:SFBD
Ratings:-
Package / Case:Axial, Bushing
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:29dB @ 100MHz
Height (Max):-
Detailed Description:1500pF Feed Through Capacitor 500V 10A Axial, Bushing
DC Resistance (DCR) (Max):-
Current:10A
Capacitance:1500pF