SFBCP5000200ZC0
Knowles Syfer
SFBCP5000200ZC0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SFBCP5000200ZC0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SFBCP5000200ZC0
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP FEEDTHRU 20PF 500V AXIAL
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:-20%, +80%
Thread Size:8-32
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.187" Dia x 0.362" L (4.75mm x 9.20mm)
Series:SFBC
Ratings:-
Package / Case:Axial, Bushing
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:1dB @ 100MHz
Height (Max):-
Detailed Description:20pF Feed Through Capacitor 500V 10A Axial, Bushing
DC Resistance (DCR) (Max):-
Current:10A
Capacitance:20pF