SFBCL5000682MX1
Knowles Syfer
SFBCL5000682MX1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SFBCL5000682MX1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SFBCL5000682MX1
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP FEEDTHRU 6800PF 500V AXIAL
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:±20%
Thread Size:8-32
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.187" Dia x 0.362" L (4.75mm x 9.20mm)
Series:SFBC
Ratings:-
Package / Case:Axial, Bushing
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:41dB @ 100MHz
Height (Max):-
Detailed Description:6800pF Feed Through Capacitor 500V 10A Axial, Bushing
DC Resistance (DCR) (Max):-
Current:10A
Capacitance:6800pF