SFBCC5000101MC1
Knowles Syfer
SFBCC5000101MC1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SFBCC5000101MC1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SFBCC5000101MC1
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP FEEDTHRU 100PF 500V AXIAL
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:±20%
Thread Size:8-32
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.187" Dia x 0.362" L (4.75mm x 9.20mm)
Series:SFBC
Ratings:-
Package / Case:Axial, Bushing
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Insertion Loss:4dB @ 100MHz
Height (Max):-
Detailed Description:100pF Feed Through Capacitor 500V 10A Axial, Bushing
DC Resistance (DCR) (Max):-
Current:10A
Capacitance:100pF